i młodzieży, jak też osób dorosłych, seniorów. W ofercie mamy także szkolenia metodyczne dla Rad Pedagogicznych, osób pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz studentów.
Wszystkie warsztaty/szkolenia realizujemy dla grup zorganizowanych – działamy mobilnie – jesteśmy w stanie dojechać wszędzie, gdzie trzeba :)
Prowadzone przez nas warsztaty to szeroki wachlarz zajęć, tworzących przestrzeń do rozwoju różnorodnych umiejętności, zarówno zdolności poznawczych, wzmacniających pamięć, uwagę koncentrację, jak też kompetencje społeczne, zdolności psychomotoryczne, czy rozwój pasji
i zainteresowań poprzez inspiracyjne warsztaty z zakresu pedagogiki fascynacji (cyrku), grywalizacji, beatboxu czy survivalu.
Wszystkie warsztaty prowadzone są przez posiadających odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w pracy z różnymi grupami specjalistów.
To rewelacyjna forma pracy wykorzystująca umiejętności cyrkowe w połączeniu z celami pedagogicznymi, które są dostępne dla każdego bez względu na wiek, płeć, kondycję fizyczną, pochodzenie społeczne itp. W ramach pedagogiki fascynacji sztuka cyrkowa jest „pretekstem” do rozwijania kluczowych dla wychowania umiejętności i cech charakteru, takich jak: cierpliwość, wytrwałość, współpraca i współdziałanie, a także nabywanie pewności siebie i otwartości.
Ćwiczenia bazujące na wykonywaniu ruchów naprzemiennych, co ma miejsce m.in. podczas żonglowania czy manipulacji sprzętem cyrkowym, w rewelacyjny sposób wpływają na doskonalenie zdolności poznawczych (pamięć, uwaga, koncentracja, spostrzegawczość), które warunkują efektywny proces uczenia się.
W programie warsztatów w sposób zabawowy rozwijane są umiejętności z zakresu koncentracji, uwagi, pamięci oraz planowania nauki własnej. Uczestnicy zapoznawani są z różnymi, dostosowanymi do wieku, potrzeb i możliwości technikami zwiększającymi skuteczność uczenia się. Podczas zajęć, oprócz metod aktywizujących stosowane są liczne ćwiczenia:
- wprowadzające
- na przekraczanie linii środka
- kreatywne pytania
- gimnastyka mózgu i ciała
- energizery
Podczas zajęć zapewniamy miłą i przyjazną atmosferę towarzyszącą nabywaniu nowych umiejętności, indywidualne podejście do każdego uczestnika oraz profesjonalny sprzęt i materiały potrzebne do zajęć.
Survival skupia się na niezbędnych umiejętnościach przetrwania w sytuacjach kryzysowych: zdobywaniu wody, żywności, budowy schronienia, orientacji w terenie i rozpalaniu ognia. Praca z mapą i kompasem pozwali opanować podstawową wiedzę w zakresie nawigacji.
Podstawy bushcraftu – techniki manualne z wykorzystaniem zasobów naturalnych i otaczającego środowiska (tereny naturalne i tereny zamieszkałe, miasta). Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję, by zapoznać się z wyposażeniem plecaka survivalowego.
Zajęcia survival/bushcraft kładą nacisk na samodzielność, kreatywność i umiejętność współpracy w ekstremalnych warunkach, co przekłada się na rozwój pewności siebie i radzenia sobie z problemami i presją.
To zajęcia muzyczne, podczas których uczestnicy zdobywają umiejętności wytwarzania dźwięków i muzyki za pomocą własnego aparatu mowy, głosu. Fundamentem zajęć jest opanowanie podstawowych technik i poznanie tych zaawansowanych. Uczestnicy mają okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonego beatboxera, otrzymując feedback i wskazówki. W trakcie zajęć podkreśla się również znaczenie rytmu, tempa, dynamiki i ekspresji, aby uczestnicy mogli wyrażać siebie poprzez unikalne brzmienia beatboxu.
Nauka i umiejętność beatboxu rozwija pewność siebie, wspiera rozwój kreatywności, oswaja z wystąpieniami publicznymi, zwiększa świadomość jakości własnego głosu i wymowy.
Ćwiczenia beatboxowe to także niesamowita przestrzeń do doskonalenia umiejętności artykulacyjnych i logopedycznych.
- Podstawy pracy z mikrofonem
- Potencjał własnego głosu
- Metody budowania przemowy, wystąpienia. Środowisko wystąpień (scena, mównica itp)
- Czym jest trema i jak sobie z nią radzić.
- Praktyczne wskazówki dotyczące higieny głosu, komfortu psychicznego i autoprezentacji.
- Tajemnice kontaktu wzrokowego oraz mowy ciała.