Menu Zamknij

Zakończenie cyklu warsztatów pełnych inspiracji i fascynacji w Świdnicy

Zakończyliśmy realizację warsztatów w ramach cyklu spotkań pn. “W poszukiwaniu inspiracji – świdnickie warsztaty fascynacji”, które adresowane były do dzieci i młodzieży z terenu Dolnego Śląska, które realizowane były na terenie Świdnicy.

Dwie grupy wiekowe 7-12 lat oraz 13-18 lat wzięły udział w comiesięcznych spotkaniach rozwijających kompetencje społeczne, zdolności poznawcze oraz ukazujące szeroki wachlarz pasji i zainteresowań. Podczas warsztatów doskonaliliśmy wspólnie z uczestnikami zdolności poznawcze: pamięć, uwagę, koncentrację, spostrzegawczość oraz umiejętność współpracy i współdziałania z innymi a także rywalizację opartą na zasadach fair play. Ponadto przyglądaliśmy się swoim emocjom oraz opracowywaliśmy strategie radzenia sobie z trudnymi emocjami, stresem, porażką.

Warsztaty, w których wzięło udział łącznie ponad 80 osób, odbyły się dzięki współpracy z Siostrami ze Zgromadzenia Panien Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny na terenie Publicznego Przedszkola Sióstr Prezentek w Świdnicy. Uczestnicy warsztatów próbowali swoich sił także w różnorodnych, aktywnych formach spędzania czasu wolnego, w tym w grach terenowych, uczyli się współpracy i nauki szyfrowania, rozwiązywania zagadek logicznych oraz … kryminalnych. Podczas spotkań odbyły się także warsztaty z zakresu kuglarstwa, psychomotoryki, beatboxu, survivalu, dramy i improwizacji oraz warsztaty kulinarne, podczas których uczestnicy przygotowywali przepyszne przekąski :)

Wszystkim Uczestnikom, Rodzicom, Siostrom Prezentkom oraz Trenerom serdecznie dziękujemy, życzymy udanych wakacji :)

O tym jak przebiegały nasze spotkania możecie się dowiedzieć oglądając materiał filmowy TVRegionalna.pl