Menu Zamknij

W poszukiwaniu inspiracji – Świdnickie Warsztaty Fascynacji

Za nami pierwsze w 2024 roku warsztaty w ramach comiesięcznych sobotnich spotkań organizowanych dla dzieci i młodzieży z trzech grup wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-18 lat, które realizujemy we współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr Prezentek w Świdnicy.

Tegoroczna edycja warsztatów odbywa się pod hasłem poszukiwania inspiracji do rozwoju. Podczas warsztatów nasi trenerzy dzielą się swoimi pasjami, zainteresowaniami i umiejętnościami. Pierwsze nasze pasje, którymi dzieliliśmy się z uczestnikami w tym roku kalendarzowym to: beatbox i kuglarstwo. Dzieci i młodzież wzięła udział w zajęciach pozwalających tworzyć muzykę za pomocą narządów artykulacyjnych, a także doskonalić swoją koordynację, refleks i wytrwałość podczas cyrkowych zmagań i nauki żonglowania. Podczas warsztatów krótki pokaz sztuki naśladowania dźwięków czyli beatboxu dał nasz instruktor Chrystian Kucharski.

Podczas sobotnich warsztatów chcemy wychodzić na przeciw rozwojowym potrzebom dzieci i młodzieży tworząc przestrzeń do rozwoju kompetencji społecznych, zdolności poznawczych, poszukiwania własnych pasji i zainteresowań oraz integracji i wymiany doświadczeń z innymi.

W roku 2023 odbyła się pierwsza edycja sobotnich spotkań, które zostały skierowane do młodzieży. Motywem przewodnim warsztatów było doskonalenie zdolności poznawczych: pamięci, uwagi, koncentracji, spostrzegawczości a także radzenia sobie z emocjami, stresem jak też współpracy, komunikacji i efektywnego współdziałania z innymi. Dotychczas w zajęciach wzięło udział ponad 100 osób.